"Hlavným cieľom je individuálny vývoj zameraný na základné technické zručnosti. Týka sa to rozvoju pohybových, rýchlostných a koordinačných schopností hráča. Hlavná je tiež zábava pri samotnom futbale a záujem o tento šport. V tejto kategórii si hráči vytvárajú návyk na pravidelnú účasť na tréningoch, začínajú medzi sebou spolupracovať (trojuholníkové a štvorcové formácie) a tímovo hrať (pomáhajú iným a zároveň si nechajú pomôcť."

Turnaj v Novom Meste nad Váhom

Turnaj v Novom Meste nad Váhom

Zúčastnené tímy: PFK Pieštany, FK Inter Bratislava, As Trenčín,  Juventus Žilina, AFC Nové Mesto nad Váhom, FK Dubnica nad Váhom

Výsledky: 

  • PFK - AFC Nové Mesto nad Váhom 9:0 góly: Ferkodič 2, Zeman 5, Vranka Timotej, Macejka
  • PFK - Juventus Žilina  11:0  góly: Zeman 2, Vranka Timotej 4, Macejka 3, Ferkodič 2
  • PFK - FK Inter Bratislava 6:0 góly: Zeman 3 Vranka Timotej, Ferkodič, Macejka, 
  • PFK - FK Dubnica nad Váhom 2:1 góly: Mecejka, Zeman 
  • PFK - AS Trenčín 8:1 góly: Zeman 6, Macejka, Vranka Timotej

Zostava PFK ,,A’’: Zeman, Vranka Timotej, Ferkodič, Kybych, Macejka, Rohár, Vranka Rafael, Blaško, Urban

Martin Javorka, tréner U8: Po ,,Corona - prestávke’’ sme nastúpili na svoj prvý turnaj a hneď na začiatku musím chlapcov za predvedený výkon pochváliť. Na chlapcoch vidno zlepšenie a chuť po futbale, ktoré spôsobila spomínaná prestávka. Zlepšujeme sa v každom aspekte hry a na náš futbal sa dá pozerať. Obzvlášť by som vyzdvihol výkon Maťka Rohára a Borisa Zemana - Maťko zachytal výborný turnaj o čom svedčia iba 2 inkasované góly, Boris dal v 5 zápasoch 17 gólov a boli to práve jeho góly, ktoré rozhodovali naše zápasy. Za najlepšieho hráča nášho družstva som ale predsa vybral brankára Maťka, ktorý inak nechytá, je to hráč v poli, ale obetoval sa pre družstvo a bol v bránke počas celého turnaja a veľakrát nás podržal. Úplne na záver by som chcel spomenúť, že v stredu sme odohrali prípravný zápas s MFK Topoľčany. Zápas sa skončil výsledkom 18:0 góly dávali Zeman 7, Blaško 4, Ferkodič 3, Vranka Timotej 2, Macejka 2.

Náš nasledujúci program je: v pondelok deti dostali voľno za víťazstvo v turnaji. V utorok ideme v rámci ukončenia školy na opekačku, kde si zahráme aj nejaký futbal v prírode a trochu stmelíme kolektív. V stredu naše mužstvo vycestuje na odvetný zápas do Topoľčian.

U8

Boris Zeman
Marco Janiga
Matej Masár
Tommy Varačka
Matej  Rohár
Timotej Vranka
Matej Ferkodič

Rafael Vranka

Matej Blaško

Hugo Cicutto

Alexander Kybych
Jakub Urban
Martin Petráš

Daniel Stančík

Marek Macejka

Vavrinec Jozef Šúst
Martin Ričány - tréner U8

Milan Klasovitý - tréner U13C (U12)

0
 .