"Rovnako ako v kategórii U6, aj tu sa snažíme o zábavu a hru s loptou. Stále nebudujeme posty, ale začíname pestovať tvary (štvorec, trojuholník). Trpezlivo vysvetľujeme, že futbal sa nehrá rukami a podporujeme kvalitný prvý dotyk s loptou, nech ju pekne spracujú, udržia a vedú – na prihrávku je čas. Hráči sa v tomto roku začínajú zúčastňovať prvých zápasov a turnajov s cieľom utužiť kolektív a zabaviť sa."

Turnaj v Modre

Zúčastnené tímy: PFK Piešťany, ŠK Igram žltý, ŠK Igram modrý, CFMJA, ŠTK Šamorín, FC Petržalka biely, FC Petržalka čierny, SFC Kalinkovo

Výsledky: 

  • PFK - FC Petržalka biely 1:1 gól: Vranka
  • PFK - ŠK Igram žltý 1:0 gól: Vranka
  • PFK - CFMJA 3:0 góly: Krištof, Vranka 2
  • Semifinále: PFK - FC Petržalka čierny 1:2 gól: Vranka
  • O tretie miesto: PFK - SFC Kalinkovo 0:0 1:2 na 7m kopy

Zostava PFK: Rohár - Chalas, Vranka Timi, Krištof, Zeman, Varačka, Blaško, Vranka Rafi

Martin Javorka, tréner U7: Turnaj v Modre sa odohrával na veľkej ploche tamojšieho hádzanárskeho klubu. Vedeli sme že v zápasoch nebude padať veľa gólov. V prvom zápase sme hrali s Petržalkou bielymi, kde by som zápas opísal tak, že 90% hracieho času sa hralo na polovici Petržalky vyhrávali sme po góle Vranku a mali sme ešte množstvo šancí na gól. Čisto len štatisticky sme trafili štyri tyčky a jedno brvno, ale keďže futbal sa hrá na góly a nie na šance Petržalka nám dala gól z jediného útoku zakončeného strelou na našu bránku. V ďalších zápasoch sme si poradili s domácim Igramom aj s CFMJA v pomeroch 1:0 a 3:0. V skupine sme skončili na druhom mieste a vďaka o gól horšiemu skóre sme museli nastúpiť proti víťazovi druhej skupiny. Semifinálový zápas proti Petržalke čiernym sme začali lepšie, keď sme po góle Vranku viedli. Zápas sa postupne vyvíjal lepšie pre nás, boli sme aktívnejšie družstvo, no zase sme nemali šťastie v zakončení a nevedeli sme pridať druhý poisťovací gól. V závere zápasu sme dostali dva rýchle góly v slede a zápas sme prehrali. Na chlapcoch bolo vidieť sklamanie z prehry, ale bohužiaľ futbal je taký, niekedy nie spravodlivý. V zápase o 3 miesto sme po bezgólovej remíze prehrali na 7 metrové kopy 1:2. Do budúcnosti musíme zlepšiť rozhodujúce zápasy, v ktorých sme lepším družstvom, inak nemám žiadne výhrady. V poslednom rade by som chcel zagratulovať Timotejovi Vrankovi, ktorý si zaslúžene odnáša domov cenu pre najlepšieho hráča turnaja. 

U7

Jakub Hrubý
Matej Mašán
Ondrej Schváb
Filip Oslovič
Hanka Schvábová

Dorian Knotz
Martin Miezga
Tobias Oršulák
Oliver Gešvandtner
Dávid Krištof
Ryan Ferkodič
Dominik Horúcka
Filip Masarovič

Michal Gigac
Denis Michalec

Timur Bučka

Matúš Bučka

Daniel Prouza
Jakub Schváb
0
PFK Piešťany © 2019 - všetky práva vyhradené

 .